06.12.2014

Blogowe Mikołajki i śniadanie

kakaowe popovers, czekolada i mandarynka
 
Czekoladowe śniadanie zagościło w mojej kuchni. Poprzedniego wieczoru zastanawiałam się co zrobić, pancakes, owsiankę czy może babeczkę. Nic z tego, przypomniałam sobie o popovers i oto są! Do podstawowego ciasta dodałam kakao i tak myślę, że następnym razem mogę dosypać nieco więcej. Poza czekoladą na zdjęciu zjadłam jeszcze kilka choineczek, a wszystko cudownie otulone zapachem mandarynki.

Po śniadaniu przyszła pora na rozpakowanie mikołajkowego prezentu! Moim Mikołajem była Kasia, a paczkę otrzymałam już we wtorek, tyle czasu kusiła. Choć jeszcze ciekawsza była chyba moja mama, haha. Ciągle podpytywała czy wytrzymam, czy może już otworzę wcześniej, ale ja byłam mimo wszystko cierpliwa. Po rozpakowaniu czekała na mnie fantastyczna niespodzianka. Do wyciągania gorących wypieków wprost z piekarnika niezbędna jest dobra rękawica, a w święta rękawica z panem reniferem ;-). Do tego dwie gorzkie czekolady, jedna z cząstkami malin (już ją wielbię!), druga z orzechami laskowymi i włoskimi w karmelu (ten karmel bardzo mi się podoba). I coś domowego, czyli pachnące korzennie ciasteczka w kształcie gwiazdek z czekoladą, pyszne! Całości dopełniła kartka z życzeniami. Bardzo dziękuję Kasiu! Dodam, że z prezentu cieszyła się również Bianka, szczególnie ze wstążki z opakowania.
Wspaniała akcja sprawiająca samą radość i za jej organizację dziękuję Wioli :-).
Pięknie zapakowany prezent!
Bianka w akcji ;-).
Mój domowy Mikołaj był także hojny w czekoladę :-).

Tak sympatycznych i słodkich Mikołajek dawno nie miałam. Jeszcze raz dziękuję!

6 komentarzy:

 1. takie mikołajki to ja rozumiem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Strasznie dziękuję za cuuudowny prezent :***

  OdpowiedzUsuń
 3. Śniadanie fantastyczne i prezent fantastyczny! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo się cieszę, że mogłam być Twoim mikołajem w tym roku! :*
  No i dobrze, że paczka dotarła w całości, bo z Pocztą Polską to nigdy nie wiadomo ;)

  A śniadanko wystrzałowe - dosłownie i w przenośni!

  OdpowiedzUsuń
 5. Prezent widzę strzał w 10! ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uroczo :) Prezenty idealne :D Jak ja lubię kinder niespodzianki :D Taką mega bym nie pogardziła :D Zdradzisz co miała w środku :) ?

  OdpowiedzUsuń