17.02.2015

Mój Biankoci świat

Rozmruczany dzień, i to jak! Dzień Kota to świetna okazja, aby pokazać jak ważne i niezwykłe jest to zwierzę. A kiedy już z chociaż jednym zamieszkasz, to nie wyobrazisz sobie życia bez niego. Koty od tysiącleci skrywają magię i tajemnice, ich wzrok ma w sobie coś niepokojącego, ale i fascynującego. Trudno przejść obok nich obojętnie. Tylko niestety nadal wielu wierzy w przestarzałe zabobony i podchodzi nieufnie wobec tych cudownych stworzeń. Jest jednak nadzieja na stworzenie nowej kociej wizytówki pozbawionej przesądów i uświadamiającej, że kot, tak jak i pies potrafi być wiernym przyjacielem człowieka. Takie dni jak dzisiejszy dają szansę na lepszy koci los.
Bianka mieszka już ze mną prawie trzy lata (tak! na koniec marca będą 3!) i tym bardziej wiem co piszę o niezwykłości kotów. Oczywiście, czasami potrafi zdenerwować, przyprawić o zadyszkę, figlarnie zaczepiać, ale to wszystko jest wliczone w kocią naturę. Serce od razu mi mięknie kiedy wita mnie w progu głośnym miauknięciem i podąża za mną podczas zdejmowania butów, kurtki czy zanoszenia zakupów do kuchni. I tak w ogóle, lubi sobie ze mną podyskutować ;-). Jak tu jej nie kochać?
To jeszcze mała ciekawostka na temat Bianki: inne koty siedzą w kartonach, a Bianka je gryzie i robi wokół bałagan. Z tego powodu ma przezwisko "Gryzak".

Na koniec kilka moich rzeczy z kocim motywem. Cóż poradzę, kociary tak mają.

2 komentarze:

  1. Prawdziwa kociara z Ciebie! ;D Dobrze, że nasze kochane kociaki mają święto :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Z okazji więc święta Kota, wszystkiego dobrego dla Bianki! :) Spóźnione, no ale są!

    OdpowiedzUsuń