18.08.2011

Dla mamy

Nareszcie blogger funkcjonuje jak trzeba. Ten problem, który wystąpił, pokrzyżował moje plany. Czas goni mnie niemiłosiernie i teraz robię kilka rzeczy na raz. Aby nie zwlekać, przedstawiam dzisiejsze ciasto, upieczone specjalnie dla mamy z okazji jej urodzin. Co prawda, urodziny ma w przyszłym tygodniu, ale ze względu na mój wyjazd, zrobiłam je wcześniej. A na koniec dodam efekt, właśnie nawiązanej współpracy z Em.
Hiszpańskie ciasto cynamonowe
źródło 

4 jajka
200 g cukru
150 ml oliwy
200 ml mleka
3 łyżeczki cynamonu
350 g mąki + kopiasta łyżka proszku do pieczenia

Ubić jajka z cukrem. Powoli dodawać oliwę i mleko, cały czas mieszając. Wsypać cynamon.
Po dokładnym połączeniu płynnych składników, dosypywać powoli mąkę z proszkiem, cały czas mieszając. Przelać do tortownicy (u mnie 26 cm, ale lepiej w trochę mniejszej, np. 24 cm) wyłożonej papierem do pieczenia i włożyć do piekarnika nagrzanego do 180 stopni i piec 55 - 60 minut.
Po upieczeniu nie wyciągać od razu ciasta z piekarnika. Zostawić do powolnego ostygnięcia.
Opcjonalnie można polać polewą czekoladową. Ja rozpuściłam mleczną czekoladę w kąpieli wodnej i ułożyłam świeże maliny.
 
Miło mi przedstawić Em, której twórczość możecie zobaczyć tutaj. Jest genialną osobą o świetnych pomysłach. Nasz spontaniczny pomysł nie mógł długo czekać z realizacją i oto jest. Komiks przedstawiający jeden z moich przepisów. Takie komiksy będą pojawiać się co jakiś czas. Mamy nadzieję, że się spodoba :)

2 komentarze: