28.12.2011

Słów kilka o pierniczkach

Wypadałoby jeszcze napisać coś o świątecznych słodkościach, które pojawiły się u mnie w domu. Przede wszystkim zdecydowanie dominowały pierniczki. Wspominałam, że miałam inwazje i wcale nie przesadzałam. Nie wiem ile ich było dokładnie, ale bardzo możliwe, że ze sto się namnożyło. Ciasta było tak dużo, że w wałkowaniu i wycinaniu musiała pomagać mama i zajęło nam to dwa wieczory. Tylko niewielką część polukrowałam i wystawiłam do ogólnego podziwiania ;) Trochę powędrowało w podarunkach, a reszta leży w pudełkach.
Skorzystałam z zapewne wielu znanym przepisu na pierniczki Aganiok. Fantastyczny! Ciasto przygotowuje się dobrych kilka tygodni wcześniej i odstawia do leżakowania. Myślę, że będzie najlepiej jak przepis podam jesienią przyszłego roku, aby przypomnieć, że już czas na nastawienie ciasta :)
Poza wszechobecnymi piernikami pojawiło się ciasto makowe, upieczone przez moją mamę i lebkuchen, które tym razem niezbyt się udały. To chyba przez pośpiech.. tak, za dużo sobie nawymyślałam, a później czas mnie gonił. Powinnam się lepiej zorganizować i nie robić wszystkiego na ostatnią chwilę, ale czy potrafię...? ;)
Niestety, ten ciastek stracił rękę już podczas wycinania...

10 komentarzy:

 1. Ja Pana Ciastka nadal nie zjadłam, leży sobie, szkoda mi go zjeść:( jest taki uroczy:( Ale reszta była pyszna! :D
  Co do zorganizowania... widzę, że jesteś tak samo zorganizowana jak ja xD

  OdpowiedzUsuń
 2. u mnie też było trochę pierniczków, robiłam z kilku przepisów ale jeszcze nie trafiłam na ten najlepszy, za rok postaram się pamiętać o tym :)

  OdpowiedzUsuń
 3. a u nas w tym roku pierniczków nie było! ciastek najlepszy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Biedaczek! Ale lepsze to niż lukrowane guziczki! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Veronique cieszę się, że smakowało :D Ależ my jesteśmy bardzo zorganizowane.. szczególnie jeśli chodzi o wycieczki, haha.

  aga-aa to polecam wypróbowanie tego przepisu :)

  Dusia jak to nie było pierniczków?! Święta bez pierniczków.. mnie by ich brakowało :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Biedny ciastek! Ale przyznam, że ja też swojemu odgryzłam wszystkie kończyny :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak Basiu.. jesteśmy baaaardzo dobrze zorganizowane xD żeby nawet w Kauflandzie nie móc zrobić zakupów bez komplikacji xD

  OdpowiedzUsuń
 8. i u mnie ciastek wycierpiał swoje :)

  OdpowiedzUsuń